Міжнародний Фонд Соціальної Адаптації

Місія фонду – розвиток громадських організацій та місцевих громад як основи соціальної адаптації населення України до умов переходу до громадянського суспільства з ринковою системою відносин. Ефективна організація та реалізація соціально-значущих проектів в Україні.

   >>> читати далі

 
 
NORD Університет

NORD УНІВЕРСИТЕТ

 

1 січня 2016 року відбулося злиття Університету Нурланду, Університетського коледжу в Нур-Трьонделазі і Університетського коледжу в Несні, таким чином утворився НОРДуніверситет. НОРД університет надає освіту рівня бакалавра, магістра та доктора наук. Щороку, на більш ніж 180 навчальних програм приймаються нові студенти в професійній і теоретичній областях. НОРД університет налічує близько 1200 співробітників і 12000 студентів в Стокмаркенсі, Будо, Мо і Рана, Санднесьйоен, Несні, Намсусі, Стайнкері, Левангері і Стьйордалі. Завдяки контактам з місцевими громадами і широким співробітництвом з бізнесом і промисловістю, НОРД університет прагне долучитися до вирішення регіональних, національних і глобальних проблем.

ПЕРЕДІСТОРІЯ


Міністерство освіти і досліджень Норвегії ініціювала структурну реформу у вищій освіті і науково-дослідному секторі Норвегії. Ініціатива, викладена в «Konsentrasjon for kvalitet» ( «Об'єднання для якості»), сфокусована на консолідації ресурсів в сфері освіти для меншого числа вищих навчальних закладів та науково-дослідних інститутів.
Ініціатива уряду лягла в основу рішення, прийнятих радами університету Нурланду і Університетського коледжу в Несні, про ефективне злиття двох установ з 1 січня 2016 року. Рішення про об'єднання університету Нурланду і Університетського коледжу в Несні було прийнятим в Державній Раді 19 червня 2015 року.
Спільною колегією університету Нурланду і Університетського коледжу в Несні, а також Ради Університетського коледжу в Нур-Трьонделазі була поставлена ​​задача для ректорів інститутів про злиття з Університетським коледжом в Нур-Трьонделазі. Рішення об'єднати університет Нурланду і Університетський коледж в Несні з Університетським коледжом в Нур-Трьонделазі була прийнята на Державній Раді 9 жовтня 2015 року.
Нова установа, НОРД університет був створений відповідно до королівського рішення в Державній Раді 9 жовтня 2015 року, і вступило в дію з 1 січня 2016 року.
Норвезька назва установи звучить як Nord universitet.
Англійська назва установи звучить як Nord University.

ОСНОВНІ ФАКТИ ПРО НОРД УНІВЕРСИТЕТ

 • 12000 студентів
 • 1200 співробітників
 • Навчання на рівні бакалавра, магістра та доктора наук
 • 180 навчальних програм
 • 9 наукових локацій: Стокмаркенс, Будо, Мо і Рана, Санднесьйоен, Несна, Намсус, Стайнкер, Левангер і Стьйордаль
 • Займає майже 40% берегової лінії Норвегії
 • Розташований в найбільшому сільськогосподарському регіоні країни
 • Третій за величиною навчальний заклад з освіти вчителів
 • Четверте за величиною медсестринське співтовариство
 • 4 докторські програми
 • Орієнтований на міжнародне співробітництво в сфері навчання і досліджень


МЕНЕДЖМЕНТ УНІВЕРСИТЕТУ

Норд університет керується Радою університету, ректором і директором університету.

 

Ректор Бьйорн Ульсен
Ректор Університету несе відповідальність за академічні та адміністративні рішення, які повинні прийматися відповідно до постанов і директив Ради університету. Ректор виступає секретарем Ради, він готує і подає, консультуючись з Головою Ради, основні положення, які висуваються до розгляду Радою. Ректор відповідає за реалізацію рішень, схвалених Радою, в тому числі ті, які стосуються розподілу ресурсів і майна.

 

 

Рада університету
Рада університету очолює Вигдис Мо Скаштейн на період з 1 січня 2016 по 31 липня 2019. Члени ради були обрані і є представниками Міністерства освіти і досліджень Норвегії, співробітниками університету, а також студентами.

 

ФАКУЛЬТЕТИ / ПІДРОЗДІЛИ


1. Факультет біонауки і аквакультури
2. Факультет соціальних наук
3. Бізнес-школа
4. Факультет професійної освіти
5. Підрозділ бізнесу, суспільства і природи
6. Підрозділ освіти
7. Підрозділ науки про охорону здоров'я

Розташований в Центральній і Північній Норвегії, Норд університет перетворює процес викладання і наукових досліджень в мистецтво, пропонуючи ряд гнучких і інтерактивних навчальних програм шляхом активного залучення технологій навчання.

ПІВНІЧНІ КОРІННЯ

Норд університет прагне до розвитку регіональних мереж зі спільнотами, бізнесом і промисловістю, застосовуючи модель посиленої децентралізації. Співпраця між університетом, громадськістю та трудовим життям стимулює розвиток освіти професіоналів і лідерів і, завдяки дослідженням, сприяє економічному зростанню.

ГЛОБАЛЬНА ПЕРСПЕКТИВА

Норд університет співпрацює з міжнародними партнерами на Крайній Півночі і по всьому світу. Розроблені програми спільних дипломів і дослідницькі проекти з іншими країнами, серед яких важливу роль відіграють Україна, Словаччина та Росія, функціонують на основі міцних освітніх мереж. Норд університет проводить обмін студентами з установами-партнерами з усього світу, і, таким чином, підтримує активне і різноманітне студентське співтовариство.

НОРД УНІВЕРСИТЕТ У БУДО


Основний кампус знаходиться в районі Мёрквед, близько 9 км від центру Будо. Це місце було виділено для розміщення великої університетської спільноти.
Кампус в Будо продовжує зростати. У 2015 році були додані 255 нових студентських квартир, і ще 170 квартир знаходяться у стадії будівництва.

Нова студентська організація (UFO) була заснована в 2014 році. Це місце відкрито протягом тижня і у вихідні дні, забезпечуючи рекреаційну та соціальну основу для зустрічей студентів. Там проходять як університетські заходи, так і концерти. «Тиждень студента» є соціальним і науковим заходом, який проводиться для студентів в березні кожного року.

КЛЮЧОВІ ФАКТИ ПРО БУДО

    Населення: 53 000 (приблизно на 01.01.2015)
    Загальна чисельність студентів: близько 6,000.
    Місто святкує 200й ювілей в 2016.
    Розташований 150 км на північ від Полярного кола.
    Відстань до Осло: близько 1200 км = 1:20 на літаку.