МІЖНАРОДНИЙ ФОНД СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ

Норвежські партнери

NORD Університет

NORD УНІВЕРСИТЕТ

 

1 січня 2016 року відбулося злиття Університету Нурланду, Університетського коледжу в Нур-Трьонделазі і Університетського коледжу в Несні, таким чином утворився НОРДуніверситет. НОРД університет надає освіту рівня бакалавра, магістра та доктора наук. Щороку, на більш ніж 180 навчальних програм приймаються нові студенти в професійній і теоретичній областях. НОРД університет налічує близько 1200 співробітників і 12000 студентів в Стокмаркенсі, Будо, Мо і Рана, Санднесьйоен, Несні, Намсусі, Стайнкері, Левангері і Стьйордалі. Завдяки контактам з місцевими громадами і широким співробітництвом з бізнесом і промисловістю, НОРД університет прагне долучитися до вирішення регіональних, національних і глобальних проблем.

ПЕРЕДІСТОРІЯ


Міністерство освіти і досліджень Норвегії ініціювала структурну реформу у вищій освіті і науково-дослідному секторі Норвегії. Ініціатива, викладена в «Konsentrasjon for kvalitet» ( «Об'єднання для якості»), сфокусована на консолідації ресурсів в сфері освіти для меншого числа вищих навчальних закладів та науково-дослідних інститутів.
Ініціатива уряду лягла в основу рішення, прийнятих радами університету Нурланду і Університетського коледжу в Несні, про ефективне злиття двох установ з 1 січня 2016 року. Рішення про об'єднання університету Нурланду і Університетського коледжу в Несні було прийнятим в Державній Раді 19 червня 2015 року.
Спільною колегією університету Нурланду і Університетського коледжу в Несні, а також Ради Університетського коледжу в Нур-Трьонделазі була поставлена ​​задача для ректорів інститутів про злиття з Університетським коледжом в Нур-Трьонделазі. Рішення об'єднати університет Нурланду і Університетський коледж в Несні з Університетським коледжом в Нур-Трьонделазі була прийнята на Державній Раді 9 жовтня 2015 року.
Нова установа, НОРД університет був створений відповідно до королівського рішення в Державній Раді 9 жовтня 2015 року, і вступило в дію з 1 січня 2016 року.
Норвезька назва установи звучить як Nord universitet.
Англійська назва установи звучить як Nord University.

ОСНОВНІ ФАКТИ ПРО НОРД УНІВЕРСИТЕТ

 • 12000 студентів
 • 1200 співробітників
 • Навчання на рівні бакалавра, магістра та доктора наук
 • 180 навчальних програм
 • 9 наукових локацій: Стокмаркенс, Будо, Мо і Рана, Санднесьйоен, Несна, Намсус, Стайнкер, Левангер і Стьйордаль
 • Займає майже 40% берегової лінії Норвегії
 • Розташований в найбільшому сільськогосподарському регіоні країни
 • Третій за величиною навчальний заклад з освіти вчителів
 • Четверте за величиною медсестринське співтовариство
 • 4 докторські програми
 • Орієнтований на міжнародне співробітництво в сфері навчання і досліджень


МЕНЕДЖМЕНТ УНІВЕРСИТЕТУ

Норд університет керується Радою університету, ректором і директором університету.

 

Ректор Бьйорн Ульсен
Ректор Університету несе відповідальність за академічні та адміністративні рішення, які повинні прийматися відповідно до постанов і директив Ради університету. Ректор виступає секретарем Ради, він готує і подає, консультуючись з Головою Ради, основні положення, які висуваються до розгляду Радою. Ректор відповідає за реалізацію рішень, схвалених Радою, в тому числі ті, які стосуються розподілу ресурсів і майна.
 

 

 

Рада університету
Рада університету очолює Вигдис Мо Скаштейн на період з 1 січня 2016 по 31 липня 2019. Члени ради були обрані і є представниками Міністерства освіти і досліджень Норвегії, співробітниками університету, а також студентами.
 

 

ФАКУЛЬТЕТИ / ПІДРОЗДІЛИ


1. Факультет біонауки і аквакультури
2. Факультет соціальних наук
3. Бізнес-школа
4. Факультет професійної освіти
5. Підрозділ бізнесу, суспільства і природи
6. Підрозділ освіти
7. Підрозділ науки про охорону здоров'я

Розташований в Центральній і Північній Норвегії, Норд університет перетворює процес викладання і наукових досліджень в мистецтво, пропонуючи ряд гнучких і інтерактивних навчальних програм шляхом активного залучення технологій навчання.

ПІВНІЧНІ КОРІННЯ

Норд університет прагне до розвитку регіональних мереж зі спільнотами, бізнесом і промисловістю, застосовуючи модель посиленої децентралізації. Співпраця між університетом, громадськістю та трудовим життям стимулює розвиток освіти професіоналів і лідерів і, завдяки дослідженням, сприяє економічному зростанню.

ГЛОБАЛЬНА ПЕРСПЕКТИВА

Норд університет співпрацює з міжнародними партнерами на Крайній Півночі і по всьому світу. Розроблені програми спільних дипломів і дослідницькі проекти з іншими країнами, серед яких важливу роль відіграють Україна, Словаччина та Росія, функціонують на основі міцних освітніх мереж. Норд університет проводить обмін студентами з установами-партнерами з усього світу, і, таким чином, підтримує активне і різноманітне студентське співтовариство.

НОРД УНІВЕРСИТЕТ У БУДО


Основний кампус знаходиться в районі Мёрквед, близько 9 км від центру Будо. Це місце було виділено для розміщення великої університетської спільноти.
Кампус в Будо продовжує зростати. У 2015 році були додані 255 нових студентських квартир, і ще 170 квартир знаходяться у стадії будівництва.

Нова студентська організація (UFO) була заснована в 2014 році. Це місце відкрито протягом тижня і у вихідні дні, забезпечуючи рекреаційну та соціальну основу для зустрічей студентів. Там проходять як університетські заходи, так і концерти. «Тиждень студента» є соціальним і науковим заходом, який проводиться для студентів в березні кожного року.

КЛЮЧОВІ ФАКТИ ПРО БУДО

    Населення: 53 000 (приблизно на 01.01.2015)
    Загальна чисельність студентів: близько 6,000.
    Місто святкує 200й ювілей в 2016.
    Розташований 150 км на північ від Полярного кола.
    Відстань до Осло: близько 1200 км = 1:20 на літаку.
 

Посольство Украины в Норвегии

Норвегия признала независимость Украины 24 декабря 1991 года. Дипломатические отношения между двумя странами установлены 5 февраля 1992 года. В этом –же году было открыто Посольство Королевства Норвегия в Украине.

 

В октябре 2001 года в Осло было открыто Дипломатическое представительство Украины в Норвегии, а в сентябре 2004 года – Посольство Украины в Норвегии.

 

Послами Украины в Норвегии в разные периоды времени были:

 • сентябрь 2004 г – май 2008 г   Сагач Игорь Михайлович;
 • май 2008 г - май 2011 г  Цветков Александр Глебович;
 • с февраля 2012 г Онищенко Юрий Владимирович (Указ Президента Украины от 29 февраля 2012 года №162/2012).

Подробная информация о Посольстве Украины в Норвегии находится на веб-сайте www.mfa.gov.ua/norway

Норвезько-Українська Торгова Палата (NUCC)

Норвезько-Українська Торгова Палата є некомерційною неурядовою організацією. Основна мета її діяльності – розвиток бізнес - співпраці між підприємствами та організаціями двох країн і надання допомоги норвезьким підприємствам, що започатковують власний бізнес в Україні. Детальна інформація про торгову палату знаходиться на веб-сайті організації www.nucc.no.

 

Палата була заснована з ініціативи компанії Теленур (Telenor ASA) 20 листопада 2008. 5 січня 2009 Палата була офіційно зареєстрована в м.Осло. До складу її перших членів увійшли УНІВЕРСИТЕТ Нурланду та Міжнародний фонд соціальної адаптації. Робоча мова торгової Палати - англійська. Керуючим директором Норвезько-Української Торгової Палати було обрано Сигмунда Екхоугена. У даний час Палата об'єднує близько 40 компаній з Норвегії та України, які представляють основні сектори співпраці двох країн: економіку, IT, телекомунікації, суднобудування, експорт морепродуктів, освіту, енергетику.

МЗС Норвегії

Міністерство закордонних справ Норвегії відстоює інтереси країни за кордоном, піклуючись про її процвітання і безпеку. Інтереси Норвегії обумовлені її географічним положенням, економічними і політичними пріоритетами. Діяльність Міністерства закордонних справ сприяє миру та безпеці, економічно справедливого світоустрою, сталого розвитку та міжнародної солідарності. МЗС здійснює координацію дій інших міністерств в питаннях зовнішньої політики держави. У завдання Міністерства також входить захист норвезьких громадян, які перебувають за межами країни у зв'язку з їх можливим кримінальним переслідуванням, нещасними випадками, хворобою або смертю.

Дипломатичну службу держави становлять Міністерство закордонних справ і 106 зарубіжних місій, що складаються з Посольств, постійних місій і консульств. Чисельність служби- 1400 осіб, з яких 770 - службовці Міністерства закордонних справ. У посольствах, місіях і консульствах працює 630 співробітників і 900 осіб ці організації залучають з числа жителів держав, в яких вони знаходяться. У структури Посольств і місій входять також представники інших Міністерств та установ Норвегії.

Міністерство закордонних справ складається з восьми відділів і є найчисленнішим міністерством в системі державного управління (www.regjeringen.no).
 
Норвегія розвиває співробітництво з Україною на двосторонній основі, а також через міжнародні організації: ООН та її спеціалізовані агентства, Організацію з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), Рада Європи, НАТО, Європейську асоціацію вільної торгівлі та інші міжнародні організації.

Про Норвегію

 

 

 

 

 

 • Країна в Північній Європі
 • Площа: 386 000 км² (Україна - 603 628 км2,Росія - 17075000 км²)
 • Населення: 4640219 людей (Україна – 45633600,Росія - 142400000 людей)
 • Щільність населення 14,3 люд. / км² (Україна - 77,3 люд. на 1 км² ,Росія - 8,4 люд. / км², (2007))

   

 • 19 губерній (фюльке)
 • 6 регіонів:

   

 1. Шпіцберген
 2. Північна Норвегія
 3. Центральна Норвегія
 4. Західна Норвегія
 5. Східна Норвегія
 6. Південна Норвегія

Столиця: Осло (450000 жителів)

Найбільші міста: Тронхейм (159000 жителів), Ставангер (115157 жителів), Берген (242000 жителів)

 

Земля північного сонця і північного сяйва - Північна Норвегія

 

3 провінції: Фіннмарк, Трумс і Нурланд
Найбільші міста: Трумс, Будо, Нарвік, Харстад, Альта, Кіркенес, Хаммерфест

 

Провінція Нурланд:

 • Площа: 38456 кв. км. - 12% території Норвегії
 • Населення: 237000 жителів
 • Столиця провінції - місто Будо (45000 жителів), 130 км за Полярним колом
 • 44 муніципалітетів
 • 34% територіальних вод Норвегії
 • 5 національних парків
 • 260 озер
 • 18418 островів
 • 11500 кв. км. лісів
 • 350 дитячих садків, 250 початкових шкіл (25500 учнів), 28 середніх шкіл, 3 вищих школи