МІЖНАРОДНИЙ ФОНД СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ

Норвезькі партнери

NORD Університет

NORD УНІВЕРСИТЕТ

 

1 січня 2016 року відбулося злиття Університету Нурланду, Університетського коледжу в Нур-Трьонделазі і Університетського коледжу в Несні, таким чином утворився NORD університет. NORD університет надає освіту рівня бакалавра, магістра та доктора наук. Щороку, на більш ніж 180 навчальних програм приймаються нові студенти в професійній і теоретичній областях. NORD університет налічує близько 1200 співробітників і 12000 студентів в Стокмаркенсі, Будо, Мо і Рана, Санднесьйоен, Несні, Намсусі, Стайнкері, Левангері і Стьйордалі. Завдяки контактам з місцевими громадами і широким співробітництвом з бізнесом і промисловістю, NORD університет прагне долучитися до вирішення регіональних, національних і глобальних проблем.

ПЕРЕДІСТОРІЯ


Міністерство освіти і досліджень Норвегії ініціювала структурну реформу у вищій освіті і науково-дослідному секторі Норвегії. Ініціатива, викладена в «Konsentrasjon for kvalitet» ( «Об'єднання для якості»), сфокусована на консолідації ресурсів в сфері освіти для меншого числа вищих навчальних закладів та науково-дослідних інститутів.
Ініціатива уряду лягла в основу рішення, прийнятих радами університету Нурланду і Університетського коледжу в Несні, про ефективне злиття двох установ з 1 січня 2016 року. Рішення про об'єднання університету Нурланду і Університетського коледжу в Несні було прийнятим в Державній Раді 19 червня 2015 року.
Спільною колегією університету Нурланду і Університетського коледжу в Несні, а також Ради Університетського коледжу в Нур-Трьонделазі була поставлена ​​задача для ректорів інститутів про злиття з Університетським коледжом в Нур-Трьонделазі. Рішення об'єднати університет Нурланду і Університетський коледж в Несні з Університетським коледжом в Нур-Трьонделазі була прийнята на Державній Раді 9 жовтня 2015 року.
Нова установа, NORD університет був створений відповідно до королівського рішення в Державній Раді 9 жовтня 2015 року, і вступило в дію з 1 січня 2016 року.
Норвезька назва установи звучить як Nord universitet.
Англійська назва установи звучить як Nord University.

ОСНОВНІ ФАКТИ ПРО NORD УНІВЕРСИТЕТ

 • 12000 студентів
 • 1200 співробітників
 • Навчання на рівні бакалавра, магістра та доктора наук
 • 180 навчальних програм
 • 9 наукових локацій: Стокмаркенс, Будо, Мо і Рана, Санднесьйоен, Несна, Намсус, Стайнкер, Левангер і Стьйордаль
 • Займає майже 40% берегової лінії Норвегії
 • Розташований в найбільшому сільськогосподарському регіоні країни
 • Третій за величиною навчальний заклад з освіти вчителів
 • Четверте за величиною медсестринське співтовариство
 • 4 докторські програми
 • Орієнтований на міжнародне співробітництво в сфері навчання і досліджень


МЕНЕДЖМЕНТ УНІВЕРСИТЕТУ

NORD університет керується Радою університету, ректором і директором університету.

 

Ректор Ханне Сульхейм Хансен
Ректор Університету несе відповідальність за академічні та адміністративні рішення, які повинні прийматися відповідно до постанов і директив Ради університету. Ректор виступає секретарем Ради, він готує і подає, консультуючись з Головою Ради, основні положення, які висуваються до розгляду Радою. Ректор відповідає за реалізацію рішень, схвалених Радою, в тому числі ті, які стосуються розподілу ресурсів і майна.

 

 

Рада університету
Рада університету очолює Вигдис Мо Скаштейн на період з 1 січня 2016 по 31 липня 2021. Члени ради були обрані і є представниками Міністерства освіти і досліджень Норвегії, співробітниками університету, а також студентами.
 

 

ФАКУЛЬТЕТИ / ПІДРОЗДІЛИ


1. Факультет біонауки і аквакультури
2. Факультет соціальних наук
3. Бізнес-школа
4. Факультет професійної освіти
5. Підрозділ бізнесу, суспільства і природи
6. Підрозділ освіти
7. Підрозділ науки про охорону здоров'я

Розташований в Центральній і Північній Норвегії, NORD університет перетворює процес викладання і наукових досліджень в мистецтво, пропонуючи ряд гнучких і інтерактивних навчальних програм шляхом активного залучення технологій навчання.

ПІВНІЧНІ КОРІННЯ

NORD університет прагне до розвитку регіональних мереж зі спільнотами, бізнесом і промисловістю, застосовуючи модель посиленої децентралізації. Співпраця між університетом, громадськістю та трудовим життям стимулює розвиток освіти професіоналів і лідерів і, завдяки дослідженням, сприяє економічному зростанню.

ГЛОБАЛЬНА ПЕРСПЕКТИВА

NORD університет співпрацює з міжнародними партнерами на Крайній Півночі і по всьому світу. Розроблені програми спільних дипломів і дослідницькі проекти з іншими країнами. Норд університет проводить обмін студентами з установами-партнерами з усього світу, і, таким чином, підтримує активне і різноманітне студентське співтовариство.

NORD УНІВЕРСИТЕТ У БУДО


Основний кампус знаходиться в районі Мёрквед, близько 9 км від центру Будо. Це місце було виділено для розміщення великої університетської спільноти.
Кампус в Будо продовжує зростати. У 2015 році були додані 255 нових студентських квартир, і ще 170 квартир знаходяться у стадії будівництва.

Нова студентська організація (UFO) була заснована в 2014 році. Це місце відкрито протягом тижня і у вихідні дні, забезпечуючи рекреаційну та соціальну основу для зустрічей студентів. Там проходять як університетські заходи, так і концерти. «Тиждень студента» є соціальним і науковим заходом, який проводиться для студентів в березні кожного року.

КЛЮЧОВІ ФАКТИ ПРО БУДО

    Населення: 52 000 (приблизно на 2019)
    В 2016 місто відсвяткувало 200й ювілей

    У 2024 році Будо стане європейською столицею культури
    Розташований 150 км на північ від Полярного кола.
    Відстань до Осло: близько 1200 км = 1:20 на літаку.

Посольство України в Норвегії

Посольство України в Норвегії

Норвегія визнала незалежність України 24 грудня 1991 року. Дипломатичні відносини між двома країнами встановлено 5 лютого 1992 року. У цьому-ж році було відкрито Посольство Королівства Норвегія в Україні.

У жовтні 2001 року в Осло було відкрито Дипломатичне представництво України в Норвегії, а у вересні 2004 року - Посольство України в Норвегії.

 

Послами України в Норвегії в різні періоди часу були:

- вересень 2004 р - травень 2008 р Сагач Ігор Михайлович;

- травень 2008 р - травень 2011 р Цвєтков Олександр Глібович;

- лютий 2012 р – червень 2014 р Онищенко Юрій Володимирович

- червень 2016 р — липень 2022 р  Яцюк Вячеслав Вікторович

 

Детальна інформація про Посольство України в Норвегії розміщена на веб-сайті www.mfa.gov.ua/norway

 

Норвезько-Українська Торгова Палата (NUCC)

Норвезько-Українська Торгова Палата є некомерційною неурядовою організацією. Основна мета її діяльності – розвиток бізнес - співпраці між підприємствами та організаціями двох країн і надання допомоги норвезьким підприємствам, що започатковують власний бізнес в Україні. Детальна інформація про торгову палату знаходиться на веб-сайті організації www.nucc.no.

 

Палата була заснована з ініціативи компанії Теленур (Telenor ASA) 20 листопада 2008. 5 січня 2009 Палата була офіційно зареєстрована в м.Осло. До складу її перших членів увійшли УНІВЕРСИТЕТ Нурланду та Міжнародний фонд соціальної адаптації. Робоча мова торгової Палати - англійська. Керуючим директором Норвезько-Української Торгової Палати було обрано Сигмунда Екхоугена. У даний час Палата об'єднує близько 40 компаній з Норвегії та України, які представляють основні сектори співпраці двох країн: економіку, IT, телекомунікації, суднобудування, експорт морепродуктів, освіту, енергетику.

МЗС Норвегії

Міністерство закордонних справ Норвегії відстоює інтереси країни за кордоном, піклуючись про її процвітання і безпеку. Інтереси Норвегії обумовлені її географічним положенням, економічними і політичними пріоритетами. Діяльність Міністерства закордонних справ сприяє миру та безпеці, економічно справедливого світоустрою, сталого розвитку та міжнародної солідарності. МЗС здійснює координацію дій інших міністерств в питаннях зовнішньої політики держави. У завдання Міністерства також входить захист норвезьких громадян, які перебувають за межами країни у зв'язку з їх можливим кримінальним переслідуванням, нещасними випадками, хворобою або смертю.

Дипломатичну службу держави становлять Міністерство закордонних справ і 106 зарубіжних місій, що складаються з Посольств, постійних місій і консульств. Чисельність служби- 1400 осіб, з яких 770 - службовці Міністерства закордонних справ. У посольствах, місіях і консульствах працює 630 співробітників і 900 осіб ці організації залучають з числа жителів держав, в яких вони знаходяться. У структури Посольств і місій входять також представники інших Міністерств та установ Норвегії.

Міністерство закордонних справ складається з восьми відділів і є найчисленнішим міністерством в системі державного управління (www.regjeringen.no).
 
Норвегія розвиває співробітництво з Україною на двосторонній основі, а також через міжнародні організації: ООН та її спеціалізовані агентства, Організацію з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), Рада Європи, НАТО, Європейську асоціацію вільної торгівлі та інші міжнародні організації.

Про Норвегію

 

 

 

 

 

 • Країна в Північній Європі
 • Площа: 386 000 км²
 • Населення: 4640219 людей (Україна – 45633600 людей)
 • Щільність населення 14,3 люд. / км² (Україна - 77,3 люд. на 1 км², (2007))

   

 • 19 губерній (фюльке)
 • 6 регіонів:

   

 1. Шпіцберген
 2. Північна Норвегія
 3. Центральна Норвегія
 4. Західна Норвегія
 5. Східна Норвегія
 6. Південна Норвегія

Столиця: Осло (450000 жителів)

Найбільші міста: Тронхейм (159000 жителів), Ставангер (115157 жителів), Берген (242000 жителів)

 

Земля північного сонця і північного сяйва - Північна Норвегія

 

3 провінції: Фіннмарк, Трумс і Нурланд
Найбільші міста: Трумс, Будо, Нарвік, Харстад, Альта, Кіркенес, Хаммерфест

 

Провінція Нурланд:

 • Площа: 38456 кв. км. - 12% території Норвегії
 • Населення: 237000 жителів
 • Столиця провінції - місто Будо (52000 жителів), 150 км за Полярним колом
 • 44 муніципалітетів
 • 34% територіальних вод Норвегії
 • 5 національних парків
 • 260 озер
 • 18418 островів
 • 11500 кв. км. лісів
 • 350 дитячих садків, 250 початкових шкіл (25500 учнів), 28 середніх шкіл, 3 вищих школи