МІЖНАРОДНИЙ ФОНД СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ

16 травня відбувся урочистий випуск за проектом «Україна-Норвегія» в Чернігові

2017-05-26

 

16 травня в Чернігові відбувся урочистий випуск за проектом «Україна-Норвегія». Шістдесят п'ять випускників (звільнені в запас військовослужбовці, демобілізовані учасники АТО і члени їх сімей) пройшли професійну перепідготовку за спеціальностями «Підприємництво в сфері готельно-ресторанного бізнесу» (32 особи) та «Інтернет технології в бізнесі і WEB дизайн» (33 особи). Сприяння в психологічній та правовій адаптації, а також у працевлаштуванні учасників надавала громадська організація «Чернігів Європейський», яка буде супроводжувати слухачів ще, щонайменше, протягом року після участі в проекті. Випускники отримали спільні дипломи Міністерства закордонних справ і Міністерства оборони Норвегії, спільні сертифікати Університету NORD (Норвегія) і ЧНТУ (Україна) і свідоцтва про підвищення кваліфікації ЧНТУ.
Норвегію на випуску представили Військовий аташе Норвегії в Україні, капітан 2-го рангу Ханс Петтер Мідттун з дружиною Кьерсті Мідттун і асистент Військового аташе Норвегії в Україні Ірина Скобенко. Від МФСА були присутні президент фонду Володимир Рубцов і керівник PR-відділу Ольга Філіна.
Випускна церемонія традиційно розпочалася з виконання Норвезького і Українського гімнів. Першим із вітальною промовою виступив ректор університету Сергій Шкарлет. Сергій привітав випускників, побажав їм успішної самореалізації і запевнив, що двері університету завжди відчинені для них. Ханс Петтер Мідттун також привітав слухачів проекту, висловив теплі побажання і слова підтримки українцям, підкресливши, що в цей складний кризовий для країни час головна цінність - це люди, готові розвиватися, змінюватися, домагатися успіху і розвивати не тільки себе, але і Україну. Володимир Рубцов висловив подяку колишнім військовослужбовцям та їхнім родинам за внесок в минулому і побажав великих успіхів в майбутньому. Позитивні і теплі емоції у всіх учасників і гостей викликала презентація, яка продемонструвала спільний шлях обох груп від перших співбесід, до випуску. Кожен учасник зміг знайти себе на фото, згадати заняття, тренінги, групові екскурсії, свята, які відзначалися в групах. Наступна презентація продемонструвала всім гостям нові проекти випускників, над якими вони працювали весь період проходження перепідготовки (веб-сайти і кулінарні шедеври). Святкової атмосфери додав студентський творчий колектив університету, який виступив з музичними номерами. Під бурхливі оплески учасників викладачам проекту і кураторам груп з питань сприяння в соціальній адаптації були вручені спільні сертифікати від МФСА і ЧНТУ.
Після завершення офіційної частини заходу всі присутні були запрошені на святковий фуршет, у ході якого випускники по черзі ділилися своїми враженнями про участь в проекті. Прозвучали слова подяки на адресу університету, громадської організації, координаторів проекту і, звичайно, теплі слова подяки постійному і вірному другу і партнеру України - Норвегії.