МІЖНАРОДНИЙ ФОНД СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ

Триває другий етап зйомок інформаційного фільму про випускників проекту "Україна-Норвегія"

2017-05-26

Львів.

1.

Ольга Костянець.

Організувала з партнерами громадську організацію "Моє Закарпаття" та консалтинговe компанію в Ужгороді. Завдяки сприянню громадської організації в створенні бізнес-планів жителями Закарпаття вже отримано кілька грантів. У планах створення в Ужгороді бізнес-платформи. Так само Ольга самостійно створила сайт для бізнесу свого чоловіка. Адмініструє сайт і сторінки в соціальних мережах за власними проектами.

 

2.

Дмитро Кулиничев.

Працює в центрі надання послуг учасникам АТО. Учасник АТО, що переїхав до Львова зі сходу України. Крім роботи займається волонтерською діяльністю. Відновився для продовження навчання в університеті в Слов'янську.

 

3.

Іванна Курач.

З чоловіком і двома партнерами (чоловік разом з ними служив в зоні АТО) у вересні 2017 відкрили у Львові ресторан "Зафраір". Основна ідея - сімейний ресторан, смачна і цікава гуцульська кухня. Планується відкриття хостелу в тому ж приміщенні. Зараз в частині будівлі, де буде хостел, вже проводиться ремонт. Іванна і її партнери не збираються зупинятися на досягнутому і планують розвивати бізнес в мережу закладів.

 

4.

Тарас Кутянський.

Учасник АТО. Разом з братом створив в Львові виробництво чоловічої білизни. Розроблена власна торгова марка "Кавалер". Продукцію вже можна придбати в магазинах і через сайт компанії (доставка по Україні Новою поштою). Є плани щодо розвитку бізнесу. Тарас з командою активно виводять торгову марку на український ринок.

 

5.

Галина Дерев’янко.

Засновниця і голова громадської організації "Щаслива родина". ГО займається проблемами багатодітних сімей, а також працює з дітьми учасників АТО і дітьми з малозабезпечених сімей. Діяльність організації позитивно відзначена міською та обласною адміністрацією. У планах Галини організувати навесні 2018 міжнародну конференцію з залученням зарубіжних експертів з питань багатодітних сімей. Також Галина професійний психолог і регулярно працює за цим профілем з учасниками АТО.

 

6.

Катерина Михайлова (Катя Море).

Катя - ветеран АТО, яка отримала поранення під час бойових дій і єдина жінка з 15 учасників української команди, яка взяла участь в "Іграх Нескорених 2017". Турнір відбувся в Канаді з 24 по 30 вересня, і об'єднав понад 550 поранених бійців з 17 країн, які змагалися в 12 адаптивних спортивних дисциплінах. Збірна України вперше взяла участь в цих змаганнях, заснованих британським принцом Гаррі. Дівчина вперше взяла в руки олімпійський лук півроку назад (до цього з 2012 року стріляла зі звичайного, який кардинально відрізняється від олімпійського) і на змаганнях в особистій першості посіла четверте місце. Команда ж в командному заліку здобула срібло в цій категорії. У квітні під час першого етапу зйомок фільму про учасників проекту "Україна-Норвегія" Катя розповідала про свої плани потрапити на ці змагання і отримати результат. І дуже приємно було сьогодні чути і бачити, як вона ділиться враженнями, повернувшись 5 днів тому з Торонто. Катя збирається продовжувати займатися спортивною стрільбою з лука і зазначає, що крім спортивної складової, це ще й дуже хороша реабілітація після поранення. Також вона збирається освоїти професію фотографа. Зазначає, що навички, отримані під час участі в проекті, допоможуть їй просуватися в цьому напрямку. Ще Катя зазначила, що саме завдяки участі в українсько-норвезькому проекті вона змогла спілкуватися за кордоном англійською мовою і збирається продовжити його вивчення.

 

Чернівці.

 


1.Василь Тимків

Учасник АТО.

За професією лікар. Василь орендував приміщення і відкрив масажний кабінет (на початку літа 2017р.). Планує розвиватися в медичній сфері (фізіо-терапевтичні послуги). Масажний кабінет - це лише перший етап. У тому числі працює з дітьми, хворими на ДЦП (програми реабілітації). Василь наголошує на важливості тренінгів із соціальної адаптації, які допомагають подолати психологічні проблеми після участі в бойових діях. Це позитивно впливає не тільки на самореалізацію в роботі, але і на відносини всередині сім'ї. Також випускник дає високу оцінку практичній спрямованості та адаптованості курсу перепідготовки під реальні потреби учасників. Інформація про новий масажний кабінет вже шириться містом методом сарафанного радіо і поступово, але впевнено, зростає число клієнтів.

 

2.

Ткачук Людмила Петрівна (дружина учасника АТО)

староста Чернівецької групи весняного семестру 2017.Відкрила сімейний бізнес разом з зятем (зять - офіцер запасу) - інтернет-магазин з продажу комп'ютерів (нових і уживаних) і комплектуючих "Notik". Магазин вже працює. Є приміщення (офіс-склад). Людмила особливо відзначає користь занять з підбору персоналу та роботі з командою, а також важливість занять з психології бізнесу. Серед позитивних моментів вона також зазначила комплексність подачі матеріалу, необхідного для старту власної справи: бухгалтерський облік, юридичні аспекти, оподаткування, вибір типу підприємства і т.п. У Людмили є ще й захоплення, яке поступово може перерости в окремий невеликий бізнес. Спочатку вона задекорувала старий комп'ютерний монітор, який став арт-об'єктом для оформлення вітрини магазину. Тепер Людмила робить ручні ексклюзивні речі для прикраси інтер'єру (в форматі сувенірів). Зараз вона вивчає попит, формує асортимент і думає над стратегією просування і перекладу нового хобі на рівень бізнесу. Її чоловік теж проходив перепідготовку, але ще закінчує службу (він військовий медик). Відзначила, що дуже корисно ходити на заняття разом, що це мотивує, дає теми для обговорення та стимулює появу ідея для нових напрямків сімейного бізнесу. Важливо відзначити, що учасники минулої групи активно підтримують контакт один з одним і найближчим часом планують провести зустріч. Людмила також бере активну участь і в новому семестрі, вже не як учасник, а як випускник-наставник. Вона відвідує факультативно заняття з англійської мови разом з новою групою.

 

3.

Андрей Кравченко (учасник АТО) і Лариса Кравченко.

Подружжя працюють разом в сфері продажу електричного кабелю (філія кабельного заводу "Тумен"). Після участі в проекті змінили підхід до роботи. Це вже не продаж кабелю, а забезпечення кабельної продукцією профільні компанії і зараз це не робота в компанії, а, практично, власний бізнес. Розвиток йде в компанії в цілому, бізнес вимагав розвитку і позиція директора філії дозволила Андрію і Ларисі працювати як структурний підрозділ. Зараз це філія, де Андрій - директор, а Лариса - менеджер. Раніше у Андрія була позиція менеджера, потім на цій посаді його заміняла Лариса, поки чоловік був у АТО. Раніше вона була викладачем в коледжі, але пріоритетом вибрала зберегти роботу чоловіка і разом з ним далі розвивати спільну справу. Останнім часом обсяги продажів зросли і філія активно розвивається. У більш далекій перспективі сім'я розглядає створення повністю власного бізнесу в аграрній сфері. Лариса зазначила професіоналізм і компетентність викладачів, які працюють з учасниками проекту "Україна-Норвегія" в Чернівцях. Для слухачів було важливим отримувати практичні відповіді на конкретні питання. Сильне і позитивне враження на випускників справила робота Наталії Філіпчук, що працює з групами як психолог. Лариса розповіла, що після участі в проекті вона стала більш активною і впевненою в собі. Ми бажаємо всім випускникам і новим учасникам успіхів і самореалізації, продовжуємо другий етап зйомок і готуємося до третього в грудня 2017.

 

Тернопіль
1.

Валерій Волинець.

Учасник АТО. Запустив свій сезонний невеликий бізнес з торгівлі (соки, води, квас Волинського виробника). Стартував на початку травня. Планує розширювати його по Тернопільській області. Валерій розповів, що участь у проекті стала поштовхом до відкриття свого бізнесу і в цьому допомогли викладачі проекту, а також бізнесмени-практики, які ділилися з учасниками досвідом ведення бізнесу. Дуже важливим позитивним фактором випускник вважає нові корисні знайомства, набуті під час участі в проекті. Особливо він відзначає практичну користь пройденого ним під час перепідготовки курсу з бухгалтерського обліку. Сьогодні і завтра Валерій відвідує Чортків і Борщів, щоб провести переговори про встановлення в цих містах своїх торгових точок. В якості партнера з Валерієм працює його рідний брат. У перспективі випускник проекту планує розвивати ще один напрямок бізнесу, пов'язаний з туризмом.

 

2.

Ігорь Кекіш.

Звільнений з митної служби. Ігор розповів, що після багатьох років державної служби було важко знайти роботу. Допомогла участь в проекті. Після завершення програми переподготовки Ігор переобладнав легковий автомобіль на навчальний і уклав договір з Тернопільською автошколою як приватний підприємець. Зараз він веде практичні заняття з водіння для учнів школи та теоретичні заняття для них. Учасник проекту відзначив важливість та користь таких складових курсу професійної перепідготовки, як бухгалтерський облік та оподаткування. Є плани з відкриття нового напрямку бізнесу. Вже є бізнес-план. У грудні буде третій етап інтерв'ю і ми чекаємо від Ігоря розповіді про нові кроки і досягнення.

 

3.

Василь Мартюк.

Учасник АТО. Директор благодійного фонду арго-холдингу Мрія. Займається різними благодійними проектами компанії. Участь в проекті дала випускнику нові знання і новий виток розвитку в роботі. Фонд, яким він керує, почав реалізовувати нові проекти, ініційовані завдяки участі в українсько-норвезькій програми. Два місяці тому стартував проект з роздільного збору сміття. Ведеться активна і складна робота з органами місцевої влади та комунальними службами. Василь відзначає велику практичну користь лекції норвезького професора Nord Університету, бізнесмена в сфері управління відходами Ойстейна Нюстада. Він вважає що ця зустріч дала певні переваги і знання, які він реально використовує в нинішній роботі. В процесі роботи залучаються і інші випускники проекту "Україна-Норвегія". Важливою складовою проекту він назвав і спілкування з іншими учасниками групи. У проектах компанії «Мрія» він з колегами намагаються об'єднувати учасників АТО і допомагати їм у розвитку бізнесу в аграрному напрямку (на прикладі створення кооперативів).

 

4.

Ігор Диба.

Учасник АТО. Раніше працював в банківській сфері, але по завершенні контракту залишився без роботи. Після участі в проекті змінив роботу і відповідає за систему безпеки компанії ТОВ "Руш", торговельна мережа Eva по Тернопільській області. На новій роботі з 11 вересня 2017.Ігор розповідає, що особливо знадобилися на новому місці набуті навички роботи з 1С, ведення бухгалтерії. Також він на перспективу замислюється про створення власного бізнесу, але найближчим часом планує розвиватися і отримувати досвід на новій отриманій посаді. Робота з економічної безпеки підприємства структурна, включає в себе контроль всього процесу торгівлі від отримання товару до його реалізації, процесу інкасації тощо. Істотна частина роботи пов'язана з документообігом. У Ігоря в підпорядкуванні близько 40 осіб персоналу. При розширенні компанії він готовий брати під своє керівництво інших колишніх військовослужбовців та учасників АТО. Велику роль зіграла психологічна адаптація, яку він проходив за участю в проекті. Психологічна адаптація позитивно вплинула і на відносини в родині. У планах також створення спільно з партнерами сміттєпереробного підприємства. Одним з каталізаторів для початку роботи в цьому напрямку стало спілкування з професором з Норвегії Ойстейном Нюстадом, який читав лекції з політики управління відходами групі учасників проекту в весняному семестрі 2017.

 

5.

Василь Фостаковський.

Член сім'ї військовослужбовця. На даний момент - глава ОСББ трьох будинків в Тернополі. Після участі в проекті став більш впевнений в своїх силах і почав більше довіряти самому собі, використовувати інструментарій, отриманий під час проходження перепідготовки. Роботи стало більше, а це стимулює і дає впевненість і підвищує відповідальність перед людьми. А спілкуватися з людьми стало легше після проходження тренінгів в рамках проекту. Паралельно з роботою в ОСББ, Василь займається юриспруденцією і дає консультації юридичним та фізичним особам (перша освіта - юридична). Після курсів цей напрямок активізувався і зараз воно набуло розвитку. Випускник використовує в роботі інформацію, яку давав на лекціях професор Ойстейн Нюстад. З колегами проводить активну інформаційну роботу серед населення напередодні зміни законодавства в сфері політики управління відходами. Формує соціально відповідальне і готове до цього суспільство в регіоні. Ще один напрямок, яким займається Василь - IT-сфера. У цій ключі допомагають знання, отримані на заняттях з бізнес-планування. Після курсів активізував і ініціював роботу з іншими ОСББ по підготовці до питань сортування і переробки відходів.

 

6.

Грицьків Олександр.

Син колишнього військовослужбовця. Давно хотів навчитися працювати з 1С і використовує зараз ці навички у своїй роботі. Після участі в проекті отримав підвищення по роботі і зайняв посаду керівника відділу закупівель на підприємстві ТОВ Завод «Ремпобуттехніка». Також використовує навички іноземної мови, які зміг поліпшити під час перепідготовки. Олександр зазначає, що цікавими і корисними були заняття, які проводили люди, що мають реальний досвід в бізнесі, це допомагає знайти шлях для розвитку. Курси перепідготовки дали імпульс, стимул розвиватися активніше і базу знань і практичних навичок. Олександр замислюється про власний бізнес в подальшому, а зараз, в найближчій перспективі, у нього багато планів щодо розвитку всередині компанії, де він працює. Він зазначив, що робота йому подобається і він відчуває себе все впевненіше. У групі велося активне спілкування з викладачами проекту, учасники ставили лекторам конкретні практичні питання і отримували корисні відповіді. Для нової посади було потрібно: уміння працювати з людьми, знання програми 1С, навички іноземної мови. Все це і навіть більше Олександр зміг отримати під час участі в українсько-норвезькому проекті. Він додав, що курси дають людям варіанти що робити далі. І це, найчастіше, конкретні варіанти. А далі успіх вже залежить від кожної людини.
ТОВ Завод «Ремпобуттехніка» займається електричним і щитовим устаткуванням, металоконструкціями. Очолюваний Олександром відділ займається закупівлею матеріалів і комплектуючих для цього виробництва.

 

7.
Віктор Мельник.

Учасник АТО. Після участі в проекті Віктор почав займатися власним бізнесом - відкрив торговий павільйон в селі Зарваниця. Павільйон він побудував своїми руками. У планах розвиток бізнесу в більш масштабне кафе, а, можливо, і ресторан. Обране місце активно відвідується туристами, оскільки зовсім поруч знаходиться Духовний центр з діючими собором, монастирем, церквами. Бізнес створений з нуля, "Навіть не з рівного місця, а з ями, яку я вирівняв і своїми руками побудував торговий кіоск" - розповідає Віктор. Торгівлю веде вже кілька місяців. Бізнес сезонний, але в сезон торгівля йде активно, оскільки відому святиню відвідує велика кількість паломників і туристів. У міжсезоння випускник буде займатися плануванням подальшого розвитку. Павільйон працює як міні-кафе, Віктор зазначив, що місце дуже насичене туристами в сезон і він створив активну конкуренцію, так як організував зону відпочинку зі столами і стільцями. Учасник наголосив на тому, що дуже допомогли як знання і навички, набуті за час участі в програмі, так і наступні індивідуальні консультації з конкретних питань, за якими він звертався до викладачів. Головною перевагою, яку Віктор отримав від проекту, він вважає набуту впевненість в своїх силах. "Сонце всім однаково світить, якщо інші можуть, то чому я не зможу?" - ділиться він враженнями. Дуже важливим аспектом він відзначив роботу з психологом групи і з людьми, які пройшли через схожий важкий життєвий досвід. Після участі в АТО Віктору було важко знайти себе в житті, але зараз він упевнений в собі, бачить перспективу і отримує задоволення від того, що у нього виходить.

 

8.
Андрій Бабяр.

Учасник АТО. На сьогодні Андрій працює в державному підприємстві "Укрспирт" в сфері управління питаннями безпеки. У поточній роботі він використовує деякі знання і навички, отримані під час участі в проекті, наприклад - планування. У планах Андрія - сімейний яблуневий сад. Андрій називає це мрією, але вже впевнено реалізує перші кроки. Зараз він оформляє права на землю (вже на завершальній стадії) і продовжить займатися реалізацією цієї ідеї. Андрій радиться з експертами області з питань вибору сорту яблуневих дерев, відвідує профільні семінари аграрної тематики, детально прораховує бізнес-план і підбирає на перспективу оптимальне обладнання для догляду за садом. Вже визначився з постачальником саджанців. Вибрав технологію засіву землі попередніми культурами, попередніми саджанцями. Згадуючи участь в проекті, Андрій зазначає чіткий і адаптований підхід до аудиторії. Викладачі адаптують курс для дорослих людей. Важливим є психологічна складова. Вільне спілкування в групі дорослих досвідчених людей, багато з яких пройшли АТО, сприяє хорошим результатам. У психологічному плані з учасниками працювали не лише психолог групи, але і всі викладачі, правильно вибудовуючи матеріал, підбираючи комунікаційний підхід. В осінньому семестрі 2017 у проекті "Україна-Норвегія" в Тернополі беруть участь двоє друзів Андрія (за його рекомендацією), з якими він служив в зоні АТО. Дуже корисними вважає заняття за темами фінансів, банківського права. Після завершення програми перепідготовки Андрій підтримує постійний зв'язок з викладачами та організаторами проекту в регіоні.