МІЖНАРОДНИЙ ФОНД СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ

Інформація про робочий візит президента МФСА Володимира Рубцова в Запоріжжі і Мелітополь

2017-05-26

В період 4-5 жовтня Володимир Рубцов відвідав з робочим візитом партнерів в східному регіоні України: Запоріжжя та Мелітополь.

001

 

Основними завданнями візиту були:

- перевірка ходу виконання проекту «Україна - Норвегія»;

- зустрічі з представниками адміністрації міст;

- зустрічі зі слухачами, що проходять професійну перепідготовку в Запорізькій державній інженерній академії та Мелітопольському інституті державного та муніципального управління КПУ;

- зустрічі з представниками громадської організації «Лідер» і обговорення питань підготовки до перевірки ходу виконання проекту комісією, призначеної Міністерством закордонних справ Норвегії;

- присутність на лекції викладача NORD університету Юни Боргe Дурніч в Запорізькій державній інженерній академії та оцінка ступеня її підготовленості до роботи в Україні.

4 жовтня Володимир Рубцов відвідав Запорізьку державну інженерну академію. Зустрівся з керівництвом та викладацьким складом, що організовує заняття зі слухачами за фахом «Організація малого бізнесу. IT технології в сфері дизайну». Лекція норвезького викладача у царині стратегічного планування викликала інтерес слухачів. Як недоліки було відзначено: - недостатньо високий рівень методичної майстерності викладача; - невдалий вибір прикладів стратегічних планів норвезького університету. Слухачі з цікавістю сприйняли інформацію про організацію бізнесу в Норвегії і навчального процесу в NORD університеті.

В цей же день Володимир Рубцов відвідав заміську навчальну базу академії на острові Хортиця. Навчальна база знаходиться в хорошому стані і абсолютно придатна для організації заходів з психологічної та медичної реабілітації учасників проекту. Було проведено повний огляд бази в супроводі тренерів та персоналу психологічної реабілітації. Учасники зустрічі дійшли висновку щодо доцільності її включення в проект.

5 жовтня відбулася зустріч зі студентами інженерної академії. У потоковій аудиторії були зібрані більше трьохсот студентів і викладачів академії. Охочих зустрітися з гостями було настільки багато, що прийшли пізніше, стояли в проходах і були дуже активними. Відбулася інтерактивна розмова про напрямки співпраці Норвегії та України в галузі освіти і досліджень.

Норвезька викладачка і президент МФСА відповіли на численні запитання студентів. Потім Володимир Рубцов відвідав успішне підприємство громадського харчування, організоване випускниками проекту. Відбулася конструктивна розмова щодо напрямків подальшої співпраці та працевлаштування випускників проекту 2017 року. Досягнуто позитивних результатів переговорів. Окреслено шляхи розвитку проекту в Запоріжжі. 5 жовтня 2017 президент Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимир Рубцов відвідав місто Мелітополь. Метою візиту стало обговорення україно-норвезького співробітництва і його подальшого розвитку в Мелітопольському регіоні. Відбулася зустріч з керуючою справами виконавчого комітету Мелітопольської міської ради Оленою Дубініної. У дружній атмосфері учасники зустрічі обговорили результати багаторічної роботи проекту "Україна-Норвегія" в Мелітопольському регіоні.

Володимир Рубцов окреслив вектор подальших перспектив для мелітопольських військовослужбовців в рамках проекту та наголосив на важливості роботи міської влади в напрямку інтеркультурності і міжнародного партнерства. У свою чергу Олена Дубініна вручила лист підтримки від Мелітопольського міського голови Сергія Мінька, що висловлює вдячність Міжнародному фонду соціальної адаптації та Королівству Норвегія за значний внесок у забезпечення міста кваліфікованим кадровим складом професіоналів з числа випускників проекту "Україна-Норвегія".

В результаті зустрічі сторони висловили впевненість у подальшій плідній спільній роботі і пошуку сфер розширення співпраці. Також Володимир Рубцов відвідав лекції мелітопольських слухачів осіннього семестру, які читали кандидат економічних наук, доцент Наталія Намліева (дисципліна "Основи макроекономіки і економічної політики") і кандидат наук з державного управління, доцент Юлія Вороніна (дисципліна "Територіальне управління"). За час перерви між заняттями Володимир Рубцов поспілкувався з учасниками проекту в невимушеній атмосфері, дізнався про їхні враження від навчального процесу і плани на майбутнє. За словами слухачів, особливий інтерес викликають очікувані лекції норвезького професора, які відбудуться в листопаді за участю професора Ойстейна Нюстада. Були обговорені питання майбутньої перевірки консалтинговою компанією, призначеної Міністерством закордонних справ Норвегії. Відбувся обмін думками щодо проекту між директором МІГМУ КПУ, Керівником громадської організації «Лідер» і Володимиром Рубцовим. Сторони виробили спільне бачення з усіх питань майбутньої перевірки.