МІЖНАРОДНИЙ ФОНД СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ

Візит Надзвичайного та Повноважного посла Норвегії в Україні до Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

2017-05-26

13 липня відбувся візит Надзвичайного та Повноважного посла Норвегії в Україні до Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
У зустрічі взяли участь Надзвичайний та Повноважний посол Норвегії в Україні Уле Тер'є Хорпестад, ректор університету Степан Мельничук, співзасновник Українсько-скандинавського центру Анатолій Кирилюк, проректор з наукової роботи та міжнародних зв'язків Петро Фочук, декан економічного факультету Руслан Білоскурський, завідувач кафедри міжнародної економіки Олександр Саєнко, начальник відділу міжнародних зв'язків Сергій Луканюк, заступник начальника відділу міжнародних зв'язків Галина Навроцька.
Протягом зустрічі обговорювалися основні напрямки й перспективи співпраці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича із норвезькими освітніми та науковими інституціями.
Зокрема, обговорювалися результати та особливості перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців та членів їх сімей, яка проводиться на базі економічного факультету університету в місті Чернівці спільно із Міжнародним фондом соціальної адаптації та норвезьким університетом Норд. Участь університету в норвезько-українському проекті дав поштовх для розвитку інших сфер співпраці - міжнародна академічна мобільність студентів економічного факультету до Університету Норд за програмою Erasmus+, проходження тижневої бізнес практики в місті Будо, участь в спільних наукових заходах та проектах, напрацювання нових ідей та розробка майбутніх проектів.
Окрім того, на зустрічі зазначено про плідну співпрацю із доктором Яном-Урбаном Сандалом, директором приватного норвезького інституту, який вже 4 роки для студентів університету читає лекції з соціального підприємництва та інноваційного менеджменту, приймає студентів на короткострокові наукові стажування в Осло.
Надзвичайний та Повноважний Посол Норвегії Уле Т. Хорпестад також прочитав лекцію слухачам другої літньої школи для скандинавів та українців, організованої спільно Українсько-скандинавським центром та відділом міжнародних зв’язків нашого університету. Українські та норвезькі студенти, зокрема і представниця економічного факультету Тетяна Годованець, задавали пану Уле Т. Хорпестаду чимало запитань про сучасні українсько-норвезькі відносини та перспективи співпраці між Україною та Норвегією у різних сферах життєдіяльності. Зустріч пана Посла зі студентами завершилася дискусією, де кожен учасник зміг висловити свій погляд на сучасні українсько-норвезькі відносини.

 

Матеріали надано ГО «Центр економічного розвитку та соціальної адаптації»