МІЖНАРОДНИЙ ФОНД СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ

Звіт про приїзд викладача університету NORD Irina N.Roddvic до Чернігівського національного технологічного університету

2017-05-26

 6 та 7 жовтня до Чернігівського національного технологічного університету з гостьовими лекціями завітала викладач університету NORD  Irina N.Roddvic в рамках проекту «Україна-Норвегія».

001

Відповідно до погодженого плану IrinaN.Roddvic мала зустріч з ректором ЧНТУ на якій обговорювалися перспективи співробітництва між викладачами університету NORD та ЧНТУ. IrinaN.Roddvic мала можливість поділитися свої досвідом викладання в норвезьких університетах з викладачами та студентами ЧНТУ, акцентувавши увагу на інноваціях в освітньому процесі, особливостях навчання у ВНЗ та можливостях для студентів та  викладачів.

6 та 7 жовтня  IrinaN.Roddvic читала лекції для слухачів професійної перепідготовки в рамках проекту «Україна-Норвегія». Лекції були досить актуальними для груп слухачів, оскільки лектор надала інформацію про моделі західного суспільства, системи економічного управління. Разом зі слухачами створювалась модель сучасного українського суспільства через 20 років і визначали можливості реалізації потенціалу кожного слухача в даній моделі. Під час виконання даного завдання виникла жвава дискусія в площині «слухач-лектор», що сприяла виробленню моделі  реалізації власного потенціалу слухачів у суспільстві через 20 років.

Досить важливим був розгляд лектором особистісного шляху кожного слухача в рамках європейської інтеграції. Цінним було використання у лекції теорії  Пьера Бордо, яка передбачає поєднання трьох капіталів для самореалізації особистості: економічний капітал, соціальний капітал; культурний капітал. Лекції містили практичне спрямування, оскільки розглянуті теорії знайшли своє призначення в запропонованих IrinaN.Roddvic кейс-ситуаціях, які складені із реальних бізнес ситуацій України та Норвегії. Об’єднавшись в групи слухачі із великим азартом, ентузіазмом, відповідальністю вирішували кейс-ситуації беручи до уваги теорії запропоновані лектором та власний життєвий досвід. Після чого відбувся аналіз і визначено місце кожного в бізнесі. Розглянуті IrinaN.Roddvi теорії крос-культурного менеджменту надали можливість визначити готовність  слухачів працювати в умовах європейської інтеграції.

 Отже, слухачі були вражені від лекції… Вони активно брали участь в обговоренні проблемних питань, вирішенні кейс-ситуацій. А, найголовніше вони зрозуміли, що зміни мають починатися з себе, і кожного дня, кожної години, кожної хвилини ми маємо накопичувати свій економічний, соціальний та культурний капітал, щоб мати можливість робити зміни як на особистісному так і на державному рівнях….