МІЖНАРОДНИЙ ФОНД СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ

Весняний семестр проекту «Україна-Норвегія» офіційно стартував в 14 містах України

2019-02-28

У період з 12 до 26 лютого в 14 містах України було проведено заходи з офіційного відкриття весняного семестру проекту «Україна-Норвегія».

Першим містом, де відбулося офіційне відкриття, став Мелітополь. Захід проведено 12 лютого. Учасників проекту привітали директор МІДМУ "КПУ" Марина Радєва та голова ГО «Об’єднання військовослужбовців «Лідер» Геннадій Коноваленко. Також на відкриття прийшли постійні партнери проекту "Україна - Норвегія" в Мелітополі: військовий комісар Олександр Лушніков та начальник Управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Ірина Донець. Напрям професійної перепідготовки у цьому семестрі – «Організація малого бізнесу».

13 лютого проект стартував у Запоріжжі на базі Інженерного інституту Запорізького національного університету (у минулому Запорізької державної інженерної академії) при супроводі ГО «Об’єднання військовослужбовців «Лідер» за спеціальністю «IT технології у сфері дизайну». На церемонію відкриття проекту з привітаннями прийшли постійні партнери проекту "Україна - Норвегія" в Запоріжжі: керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко, проректор з наукової роботи Запорізького національного університету Геннадій Васильчук, старший офіцер групи морально-психологічного забезпечення та зв`язку з громадськістю майор Владислав Чумак. Учасників проекту привітали професор Віктор Банах та голова ГО «ОВ «Лідер» Геннадій Коноваленко. Своїх побратимів, учасників АТО, які будуть навчатись в цій групі, благословив капелан міжконфесійного батальйону військових капеланів Валерій Зірка.

15 лютого офіційне відкриття відбулося в Києві на базі Університету економіки та права «КРОК». Спеціальність професійної перепідготовки поточної групи – «Менеджмент персоналу в галузі безпеки». Від Міжнародного фонду соціальної адаптації учасників привітали президент фонду Владимир Рубцов та координатор проекту «Україна-Норвегія» Ольга Філіна. Від Університету виступили Директор Навчально-наукового інституту менеджменту безпеки Університету «КРОК» Олександр Захаров та Професор кафедри Управління фінансово-економічною безпекою, куратор групи Микола Зубок. Захід також відвідав Начальник відділу військового обліку та бронювання мобілізаційного управління Головного управління персоналу Генерального штабу ЗСУ Олександр Правдивець. Важливо зазначити, що саме представники Генерального штабу ЗСУ цього семестру беруть активну участь у проекті та проведуть зайняття блоку «Мобілізаційна підготовка».

Цього ж дня, 15 лютого, відбулося відкриття проекту у Вінниці на базі Вінницького національного технічного університету у партнерстві с ГО «Центр соціальної адаптації та розвитку «Європейська ініціатива». Напрям перепідготовки «Підприємництво та інформаційні технології в бізнесі». Захід проводили ректор ВНТУ Володимир Грабко, координатор проекту від університету Юрій Бурєнніков, координатор від ГО Наталія Сташенко. Біли запрошені представники місцевих ЗМІ.

18 лютого естафету перейняв Чернігів. Нова група учасників приступила вже після попередніх тестувань та вхідних тренінгів приступила до опанування спеціальності «Інтернет технології, WEB-дизайн та англійська мова в бізнесі» на базі Чернігівського національного технологічного університету за підтримки ГО «Чернігів Європейський». Захід проведено за участю ректора університету Сергія Шкарлета, куратора від ЧНТУ Тетяни Коленіченко, координатора від ГО Ганни Дивнич, інших представників університету та ГО.

Наступним містом відкриття проекту 19 лютого став Кропивницький. Спеціальність весняного семестру 2019 в Кропивницькому – «Нові технології підприємницької діяльності». Професійна перепідготовка реалізується у Льотній академії НАУ, підтримку з психологічної адаптації, правової адаптації та сприяння у працевлаштуванні/започаткуванні власної справи надає ГО «Європейський шлях 4.0». Привітати слухачів з початком навчального семестру прийшли керівник проекту в академії Сергій Неділько, головний лікар обласного госпіталю для ветеранів війни Геннадий Сябренко, керівник Центру "КОМ-ПАС" Анна Колєва, координатор Центру "Коловорот" Андрій Фоменко, головний спеціаліст Південного міжрегіонального сектору служби у справах ветеранів війни та учасників АТО в Кіровоградській області Людмила Гуріна та голова ГО "Європейський шлях 4.0" Олена Ковальова.

20 лютого проект відкривався одночасно у трьох містах, на Заході та Сході України: В Ужгороді, Івано-Франківську та Дніпрі.

В Ужгороді група розпочала зайняття за спеціальністю «Менеджмент туристичної та

 готельно-ресторанної сфери» в Ужгородському національному університеті. Громадська організація-партнер проекту - «Наше рідне Закарпаття». Урочистий захід відкриття семестру відбувся в сесійної залі ОДА Закарпатської області. Дякуємо Денису Ману за надану можливість, та за слова привітання від Когууч Любові Василівни. Окрім учасників поточної групи захід відвідали випускники минулого року, адміністрація УжНУ, професорсько-викладацький колектив, представники ГО, студенти-волонтери та інші гості.  За доброю традицією під час відкриття, звучали Гімни двох держав, щирі слова вітань. Лунали щирі звернення випускників попередніх курсів до учасників проекту та побажання успіхів в опануванні нових знань.

В Івано-Франківську проект стартував на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу при партнерстві з ГО «Бюро розвитку, інновацій та технологій».
Програма перепідготовки розпочинається за напрямом «Підприємництво і лідерство». Офіційний захід відкрив проектор  ІФНТУНГ Максим Карпаш, який особисто бере участь у роботі з кожною групою учасників, контролює якість реалізації проекту.

У Дніпрі учасники проходять перепідготовку за спеціальністю «Енергетичний менеджмент» на базі Національній металургійній академії України при супроводі ГО «Об’єднання військовослужбовців «Лідер». Додатковою опцією для учасників є можливість за бажанням скласти додаткові іспити та окрім стандартного пакету випускних документів отримати сертифікат, що надає право проведення енергоаудиту.

21 лютого відкриття проекту відбулося також у двох різних регіонах – Одесі та Чернівцях.

В Одесі спеціальністю перепідготовки затверджено «Менеджмент підприємницької діяльності». За навчальний процес відповідає Південноукраїнський      національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського. Супровід щодо організації заходів із соціальної адаптації та сприяння у працевлаштуванні/відкритті власної справи здійснює ГО «Одеський Чорноморський центр

конверсії військових кадрів». З привітальним словом на офіційному відкритті виступив куратор проекту в Одесі, проректор університету Сергій Тронько. Учасникам було представлено всіх викладачів курсу, зроблено огляд дисциплін, включених до навчального плану, тренінгів, консультацій, тощо.

Цього ж дня проект стартував у Чернівцях на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича при супроводі ГО «Центр економічного розвитку та соціальної адаптації». Спеціальність перепідготовки – «Організація та управління підприємницькою діяльністю». Цього семестру команда проекту працює не у місті Чернівці, а в Хотині, де є суттєва потреба у соціальній адаптації та професійній перепідготовці звільнених військовослужбовців, учасників АТО/ООС та членів їхніх родин.

22 лютого також одночасно стартували Захід та Південь країни – Тернопіль та Миколаїв.

У Миколаєві цього семестру було вибрано напрямок перепідготовки «Бізнес-планування та організація малого бізнесу». Партнери проекту Чорноморський державний університет імені Петра Могили та Благодійна організація  «Конверсія військових кадрів» домовилися з Державною обласною адміністрацією Миколаївщини щодо проведення конкурсу бізнес-планів випускників проекту поточного семестру та надання на конкурсних засадах грантів по 50 000 грн. на реалізацію найкращих з них.

Урочистий захід відбувся в приміщенні інституту післядипломної освіти ЧНУ ім. Могили. З привітанням виступили: директор Навчально-наукового інституту післядипломної освіти ЧНУ імені Петра Могили Г.Л. Норд, керівник благодійної організації «Конверсія військових кадрів» Т.М. Яблонська, психолог проекту О.С. Дроботун. В рамках проекту залучаються як викладачі ЧНУ ім.П.Могили (професори, доктори наук, успішні підприємці-практики), так і відомі українські та міжнародні (Норвегія) спікери. Результатом проходження курсів буде створення конкурентного бізнес-плану, якій може брати участь у конкурсах на фінансування власного малого бізнесу від Миколаївської обласної адміністрації та/або Фонду зайнятості населення. 
У складі групи з 33 осіб - 17 учасників АТО/ООС, 9 членів сімей учасників АТО/ООС.

У Тернополі проект реалізується Тернопільським національним економічним університетом спільно з ГО «Освітні та соціальні інновації». Спеціальність перепідготовки – «Підприємництво». Урочистий захід відбувся у Виставковій залі ТНЕУ. За доброю традицією під час відкриття звучали Гімни двох держав, щирі слова вітання від проректора з науково-педагогічної роботи (міжнародна діяльність та інноваційний розвиток) Десятнюк Оксани Миронівни. Привітати нову групу приїхали випускники попередніх семестрів. Зі словами привітання, побажанням успіхів в опануванні нових знань до аудиторії звернулися Анастасія Романишин, Віктор Мельник, Безкостий Роман.

Завершив цикл заходів з офіційного відкриття проекту Львів 26 лютого. Нова група розпочала зайняття за спеціальністю «Контроль якості програмного збезпечення» на базі Національного університету «Львівська політехніка» при супроводжені від ГО «Нове суспільство України». Попит на участь у проекті в регіоні є дуже великим. Вхідне тестування для участі у відборі у групу пройшли більше ніж 200 осіб, з яких було відібрано для участі у проекті 35 осіб. Під час офіційного заходу відкриття семестру учасників привітала представник проекту «Україна-Норвегія» у Львові, доцент НУ «Львівська Поліехніка» Тетяна Шаповалова. Представники ГО розповіли про організацію навчального процесу, тренінгів, консультацій. Також на заході виступили проректор університету Роман Корж, директор  інституту адміністрування та післядипломної освіти НУ «Львівська Політехніка» Віктор Яськов, представник від работодавця Володимир Пилипчук - Senior Automation QA Engeneer at New Fair Partners та випускник весняного семестру проекту «Україна-Норвегія» Богдан Райко, який на даний час проходить додаткове стажування в компанії «SoftServe».

Під час всіх церемоній відкриття у кожному місці були виконані національні Гімни України та Норвегії, присутні прапори обох країн. На заходи було запрошено представників регіональних ЗМІ.

Бажаємо учасникам наснаги в опануванні нових знань та навичок, натхнення та якісної самореалізації!