МІЖНАРОДНИЙ ФОНД СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ

22 грудня відбулася онлайн конференція щодо співробітництва Міністерства у справах ветеранів України з проєктом «Норвегія-Україна»

2020-12-24

22 грудня відбулася онлайн конференція з питань співпраці проєкту «Норвегія-Україна» з Міністерством у справах ветеранів України в напрямку професійної перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей.

Від Мінветеранів в заході взяли участь Генеральний директор директорату реабілітації, медичного забезпечення та соціальної реадаптації ветеранів Всеволод Стеблюк та Головний спеціаліст Експертної групи освітніх програм, професійної адаптації та сприяння зайнятості Сергій Войчук, від МФСА - президент фонду Володимир Рубцов та координатор проєкту «Норвегія-Україна» Ольга Філіна. Партнерську мережу проєкту «Норвегія-Україна» представляли ректори, викладачі, координатори проєкту від майже двох десятків вишів України та представники партнерських громадських організацій. Також до участі у конференції долучилися регіональні представники Мінветеранів. Загальна кількість учасників – 65 осіб.

Університети та громадські організації докладно представили модель реалізації проєкту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» з особливостями та підходами, що втілюються в різних регіонах України, озвучили свої пропозиції щодо конкретних кроків та напрямків співпраці з Міністерством. Володимир Рубцов окреслив загальні питання щодо організації комплексної співпраці для більш ефективного вирішення проблеми соціальної адаптації та професійної перепідготовки військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей, деталізував особливості реалізації проєкту в певних регіонах.

Представники Мінветеранів відмітили високий професійний рівень виконавців проєкту у вирішенні проблеми, потужний потенціал партнерської мережі та висловили готовність продовжити та посилити співпрацю, налагодити систему та механізм взаємодії.

На даний час Міністерством у справах ветеранів України вже підписано 21 договір про співпрацю з вищими навчальними закладами України, 19 з яких – з університетами-партнерами проєкту «Норвегія-Україна». Якісний та підтверджений досвід зазначених університетів з організації професійної перепідготовки для військових, ветеранів, членів їхніх сімей надає Міністерству  потужну платформу для якісної реалізації державних програм в цьому напрямі.