МІЖНАРОДНИЙ ФОНД СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ

В Дніпрі відбувся випуск групи учасників АТО за спеціальністю «Кібербезпека» за системою спільного фінансування Мінветеранів та проєкту «Норвегія-Україна»

2021-07-21

07 липня відбувся урочистий випуск проєкту «Норвегія-Україна» в Дніпрі за гібридною системою фінансування - спільно з Міністерством у справах ветеранів України. 27 учасників АТО/ООС пройшли професійну перепідготовку за кошти Мінветеранів (Державна Програма КПКВК 1501040) за напрямом «Кібербезпека» на базі Університету митної справи та фінансів. Заходи з соціальної адаптації (психологічна та правова адаптація, сприяння у працевлаштуванні або відкритті бізнесу) профінансовані з бюджету проєкту «Норвегія-Україна» та реалізовані громадською організацією «Всеукраїнське об’єднання ветеранів війни та учасників антитерористичної операції «Національна дія».

У випускному заході взяли участь Аташе з питань оборони Королівства Норвегія, підполковник Бойє Гардер Ліллеруд, Начальник відділу реалізації соціальних гарантій Департаменту соціального та гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Сергій Кучеренко, координатор проєкту «Норвегія-Україна» від МФСА Ольга Філіна. Від університету випускників привітали ректор Дмитро Бочаров та завідувач кафедри Кібербезпеки та інформаційних технологій Дмитро Прокопович-Ткаченко, завідувач кафедри комп’ютерних наук та інженерії програмного забезпечення Юлія Ульяновська. Виступили на заході представник відділу Мінветеранів у Дніпропетровській області Микола Воронов, Заступник начальника управління соціального захисту Тетяна Лахнова, координатор проєкту «Норвегія-Україна » в Дніпрі Ірина Сорокіна. Всі учасники отримали випускні документи як від українського вишу, так і норвезькі, а саме – спільний диплом Міністерства закордонних справ та Міністерства оборони Норвегії та спільний сертифікат норвезького NORD університету і Університету митної справи та фінансів.

Реалізація комплексної програми професійної перепідготовки та соціальної адаптації ветеранів на умовах спільного фінансування з Мінветеранів – важливий крок до інтеграції моделі проєкту «Норвегія-Україна» в державну систему. Наразі за програмою Мінветеранів можливо отримати кошти на співфінансування тільки освітньої частини – професійної перепідготовки. Заходи з соціальної адаптації для груп з гібридним фінансування фінансуються з бюджету проєкту «Норвегія-Україна». Але Міністерством розглядається питання щодо повного фінансування обох складових моделі в подальшому, так саме як і розширення цільової аудиторії, яка може отримувати дану послугу, на членів сімей ветеранів а також на звільнених кадрових військових, які не є учасниками бойових дій, але також потребують отримання послуг з професійної та соціальної адаптації після тривалої військової служби. Перший запуск даної програми був дуже не легким через бюрократичні складнощі і ми дякуємо кожному учаснику за цілеспрямованість та витримку на шляху до успішного проходження проєкту. Для отримання фінансування на навчання за державною програмою КПКВК 1501040 кожен ветеран має укласти тристоронню угоду с Департаментом соціального захисту та освітньою установою, а також пройти тестування в центрі зайнятості. Дякуємо  Заступнику начальника управління соціального захисту Тетяні Лахновій за активну співпрацю  за даною програмою. Ситуація з початком навчання також була ускладнена суттєвою затримкою із підписанням паспорту Державної програми, за якою виділялися кошти. Саме тому даний випуск стався набагато пізніше всіх інших. Ми щиро сподіваємося, що механізм взаємодії з державними органами щодо організації надання послуг ветеранам, військовим та членам їхніх родин буде удосконалюватися і отриманий перший досвід співпраці буде врахований і зробить систему зручнішою та простішою, що важливо для майбутніх учасників проєкту. Під час випускного заходу та неформальних розмов учасники висловили вдячність викладачам та організаторам проєкту за знання, навички, досвід, особисті зміни, які відбулися завдяки заходам соціальної адаптації.

Наразі продовжується активна спільна робота Міжнародного фонду соціальної адаптації та партнерів проєкту «Норвегія-Україна» з Міністерством у справах ветеранів щодо розвитку співпраці в напрямку професійної та соціальної адаптації ветеранів.