МІЖНАРОДНИЙ ФОНД СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ

Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутина та її заступник з євроінтеграції Олексій Ілляшенко провели зустрічі в Дніпрі щодо співпраці з проєктом «Норвегія-Україна»

2021-03-26

23 березня в стінах Університету митної справи та фінансів у м. Дніпро відбулась 2х -годинна робоча нарада з питань розвитку пілотної програми з професійного навчання та соціальної адаптації учасників АТО в рамках проєкту "Норвегія - Україна» за спеціальністю: «Кібербезпека».

Особливістю «пілотного» проєкту є те, що він має дуальне фінансування: базове навчання  фінансується за рахунок державного бюджету України за програмою соц. проф. адаптації учасників АТО (бюджетна програма КПКВК 1501040), а заходи з соціальної адаптації фінансуються Міністерством закордонних справ Норвегії в рамках проєкту «Норвегія - Україна» за координацією Міжнародного фонду соціальної адаптації.

Робоча нарада пройшла дуже результативно, оскільки на ній були присутні представники усіх ключових організацій, які задіяні у проєкті та мають прямий вплив на інтеграцію моделі проєкту  «Норвегія - Україна» в державну систему.

В дискусії взяли участь : заступник міністра у справах ветеранів України Олексій Ілляшенко, ректор Університету митної справи та фінансів Дмитро Бочаров, усі проректори вишу, викладачі кафедри Кібербезпеки та захисту інформації, представник проєкту «Норвегія-Україна» у Дніпрі Ірина Сорокіна, президент Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимир Рубцов (в он-лайн режимі), начальник відділу Мінветеранів Дніпропетровської області Олексій Корж, начальник Дніпропетровського відділу кіберполіції Департаменту кіберполіції України,  представник управління СБУ в Дніпропетровсбкій області та інші.

Багато важливих питань, щодо шляхів реалізації, затребуваності напрямку навчання, державної підтримки, структури навчального плану, потенціалу працевлаштування випускників проєкту саме за напрямом «Кібербезпека» вдалось обговорити та намітити подальші шляхи впровадження.

24 березня робочі зустрічі було продовжено вже з участю Міністерки у справах ветеранів України Юлії Лапутіної.

Міністерство у справах ветеранів України активно підтримує проєкт та в межах державної програми фінансує професійну перепідготовку за зазначеним курсом, а впровадження системи та моделі перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців та членів їхніх родин є приорітетним напрямком роботи для Мінветеранів у теперішній час, що і зазначала пані Міністр.

Для Дніпра цей візит був вкрай важливим, оскільки підтримка та співфінансування з боку держави є приорітетним напрямком роботи партнерів проєкту «Норвегія-Україна» на наступні 2 роки.

Вдячні всім представникам міністерства за грунтовне обговорення шляхів подальшої імплементації програми перепідготовки на всеукраїнському рівні.

Матеріал надано координатором проєкту «Норвегія-Україна» в Дніпрі Іриною Сорокіною.

Новина про захід на сайті Мінветеранів: https://mva.gov.ua/ua/news/profesijne-navchannya-vazhlivij-element-socialnoyi-adaptaciyi-ukrayinskih-veteraniv