МІЖНАРОДНИЙ ФОНД СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ

Стаття Аташе з питань оборони Норвегії в Україні на тему військового співробітництва України і Норвегії

2021-04-12

Підполковник Бойє Гардер Ліллеруд, Аташе з питань оборони Норвегії в Україне опублікував статтю «Військове співробітництво України і Норвегії: короткий огляд». В статтю увійшла інформація про проект «Норвегія-Україна», який згадується як флагманський проєкт протягом всього періоду сучасного співробітництва України і Норвегії що стосується військового напряму.

Пан Аташе зазначає: «Сам проект має базою професійну перепідготовку колишніх військовослужбовців і надання їм цивільних спеціальностей, затребуваних на українському ринку праці, а також допомогу їм в соціальній адаптації до умов громадянського суспільства. Це був і залишається проектом, який дає реальні результати. Це допомагає знизити вплив негативних соціальних наслідків економічних реформ і реформ оборонного сектора в Україні. Більшості випускників вдалося адаптуватися до невійськової життя, або створивши сімейний бізнес, або підвищивши свою професійну конкурентоспроможність, щоб отримати цивільну роботу.»

Стаття розкриває історію співробітництва Норвегії та України починаючи з давніх часів. Сучасний період партнерства розділений на два періоди – з початку незалежності України до Революції Гідності та новий період – починаючи з 2014 року. Автор робить акцент, що: «Норвегія з самого початку була рішучим прихильником суверенітету і територіальної цілісності України в рамках міжнародно визнаних кордонів. Важливо відзначити, що Україна обрала шлях, який потребуватиме реформ і адаптації в багатьох напрямах; не тільки у військовому, а й у політичному, економічному та соціальному плані.»

Повна версія статті доступна за посиланням https://sites.utu.fi/bre/ukraine-norway-military-cooperation-a-short-overview/