МІЖНАРОДНИЙ ФОНД СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ

В Житомирі створено Навчально-науковий центр конверсії військових кадрів та ветеранів війни на базі університету

2021-10-07

06 жовтня в Міністерстві у справах ветеранів України відбулася презентація щойно створеного Навчально-наукового центру конверсії військових кадрів та ветеранів війни на базі Державного університету «Житомирська політехніка». Центр створено як структурний підрозділ університету для ефективної роботи в напрямках:

  • Розробки, супроводу та організації навчального процесу  для виконання бакалаврських та магістерських програм, які дозволять військовим кадрам та ветеранам війни отримати кваліфікацію за цивільними спеціальностями.
  • Розробки, супроводу та організації програм перепідготовки, підвищення кваліфікації для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці звільнених військових, ветеранів, членів їхніх сімей та сімей загиблих.
  • Організації, супроводу та проведення наукових досліджень щодо конверсії військових кадрів та ветеранів війни.
  • Налагодження взаємодії та співпраці між Центром та органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування щодо здійснення освітньої, виховної, профорієнтаційної, організаційної, консультаційної, навчальнометодичної та науково-експериментальної діяльності, а також соціальної реадаптації військових кадрів, ветеранів війни та членів їхніх сімей і сімей загиблих.
  • Сприяння підвищенню конкурентоспроможності військових кадрів та ветеранів війни на ринку праці при зміні ними військової кар’єри на цивільну.
  • Створення умов щодо ефективної інтеграції військових кадрів та ветеранів війни у суспільне життя громади.
  • Впровадження передового досвіду та ефективних форм і методів роботи з військовими кадрами, ветеранами, членами їхніх сімей і сімей загиблих.
  • Розвитку та удосконалення системи підготовки та перепідготовки, підвищення кваліфікації зазначених категорій осіб.

Під час заходу відбулося обговорення подальшої роботи Центру з фахівцями Відділу стратегічного планування Мінветеранів, президентом Міжнародного фонду соціальної адаптації, Виконавчим керівником Програми Переходу з військової кар’єри Представництва НАТО в Україні. В обговорення взяв участь заступник Міністра у справах ветеранів України Ігор Безкаравайний. Фахівцями Мінветеранів було презентовано Дорожню карту запровадження системи переходу ветеранів війни з військової кар’єри до цивільного життя. Центр презентували представник проєкту «Норвегія-Україна», співробітник Державного університету «Житомирська політехніка» Людмила Каленчук та Голова ради ветеранів Володимир Лагута, який очолює  Навчально-науковий центр конверсії військових кадрів та ветеранів війни.

Розпочинається етап спільної активної роботи Центру з Мінветеранів та Міжнародним фондом соціальної адаптації щодо удосконалення системи надання ветеранам соціальних гарантій в сфері професійної перепідготовки та соціальної адаптації. Зараз триває робота з внесення змін до Постанов КМ №432 та №179 для полегшення процедури виділення коштів ветеранам на заходи з професійної перепідготовки та соціальної адаптації.