МІЖНАРОДНИЙ ФОНД СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ

Відео-звернення Посла Норвегії в Україні Еріка Сведала з нагоди 30-річчя дипломатичних відносин між країнами

Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні Ерік Сведал звернувся з привітанням з нагоди 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між Норвегією та Україною. Дякуємо Королівству Норвегія за підтримку та стабільну і чітку позицію щодо суверенітету та незалежності України!

Текст пана Посла та його відеозвернення:

 

Дорогі друзі,

Сьогодні ми відзначаємо 30-ту річницю підписання цього документу міністрами закордонних справ Норвегії та України. Це Протокол про встановлення дипломатичних відносин, підписаний 5 лютого 1992 року.

У ньому обидві сторони домовилися розвивати свої відносини на основі принципів суверенної рівності, взаємоповаги, територіальної цілісності та невтручання у внутрішні справи одна одної відповідно до Статуту ООН.

Відтоді зв’язки між Норвегією та Україною постійно розвивалися та ставали ширшими і міцнішими.

Наші стосунки сягають 1000 років тому, коли норвезькі королі вікінгів відвідували Київ. Один із них, король Гаральд III, «сміливий правитель», одружився з однією з дочок великого князя Київського Ярослава. Вона переїхала до Норвегії і протягом 20 років була королевою Харальда під ім’ям Еллісів. З моменту здобуття Україною незалежності в 1991 році, а особливо після подій 2014 року, Норвегія активно допомагає Україні в її реформах та в процесі європейської інтеграції. Ми є твердим прихильником суверенітету та територіальної цілісності України і залишимося надійним партнером для України в майбутньому.

З ювілеєм!

Текст і відео з ФБ сторінки Royal Norwegian Embassy in Kyiv