МІЖНАРОДНИЙ ФОНД СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ

В період з 12 по 20 грудня в дев’яти містах України відбулися випускні заходи осіннього семестру проєкту «Україна-Норвегія».

2020-01-10

В осінньому семестрі 2019 р. проєкт «Україна-Норвегія» був реалізований в 9-ти містах України. Випускні заходи відбулися в період з 12 по 20 грудня, 7 міст під час випусків відвідали представники Норвегії. Всі церемонії випуску традиційно відбувалися з виконанням державних гімнів України та Норвегії, за наявністю прапорів обох держав та були об’єднані між собою теплою та дружньою атмосферою від Заходу до Сходу та від Півночі до Півдня. Першими, 12 грудня, відкрили серію урочистих випусків Запоріжжя та Чернівці.

Запоріжжя, 12 грудня.

В урочистій церемонії взяли участь президент Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимир Рубцов, заступник Запорізького обласного військового комісару підполковник Володимир Роговий, голова громадської організації «Об’єднання військовослужбовців «Лідер» Геннадій Коноваленко та його заступник Анастасія Коноваленко, проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти ЗНУ Віктор Банах, а також керівник Центру післядипломної освіти Іван Каріка.

Слухачами курсів цього разу стали не лише військовослужбовці та члени їхніх родин Запоріжжя, а й 14 членів (з 34 слухачів) громадської організації «Вільнянська спілка воїнів АТО (ООС).

Чернівці, 12 грудня.

З норвезького боку випускний захід в Чернівцях відвідали Радник з питань співпраці та розвитку у Посольстві Королівства Норвегія в Україні Петтер Баук та професор NORD Університету, куратор проєкту «Україна-Норвегія» з норвезького боку Анатолій Бурмістров. Від МФСА у заході брала участь координатор проєкту Ольга Філіна. Було проведено зустріч гостей з адміністрацією Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за участю ректора  Романа Петришина, дкана економічного факультету Руслана Білоскурського, , заступника декана економічного факультету Романа Грешко, завідувача кафедри міжнародної економіки Олександра Саєнко. Також до зустрічі приєднався Генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України Олег Шаров, який підкреслив важливість та ефективність проєкту «Україна-Норвегія» для України та ефективність моделі його реалізації, зокрема завдяки залученню університетів до процесу професійної перепідготовки учасників. Під час урочистої церемонії випуску дипломи та сертифікати випускникам вручали представники Норвегії та адміністрації університету. Офіційна частина випуску завершилася теплими подяками від випускників та захід перейшов до формальної частини – фуршету.

Ужгород, 13 грудня.

Гості: від Королівського Посольства Норвегії в Україні – Радник з питань співпраці та розвитку у Посольстві Королівства Норвегія в Україні Петтер Баук, від МФСА – координатор проєкту Україна-Норвегія Ольга Філіна, від місцевої адміністрації -  Заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак та Експерт з розвитку побратимських зв'язків Дармштадт-Ужгород при Ужгородській міській раді Мартін Ройтер, від керівництва Ужгородського національного університету - Перший проректор Олександр Сливка, від громадської організації «Наше рідне Закарпаття» Ольга Костянець та Сергій Кузнєв, якій також є представником Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України. Випускний захід відбувся в теплій та дружній атмосфері. Після завершення офіційної частини старостою та активними учасниками групи було організовано дегустації різдвяних блюд, веселі загадки про кожного учасника групи з відео відповідями.

Чернігів, 17 грудня.

Гість від Королівства Норвегія - Аташе з питань оборони, підполковник Бойє Гардер Ліллеруд, від МФСА – президент фонду Володимир Рубцов. Під час візиту, гості мали можливість відвідали виставку науково-технічних досягнень університету та урочисто вручити випускні документи слухачам курсів професійної перепідготовки та соціальної адаптації в рамках проекту «Україна-Норвегія» . На випускній церемонії разом з гостями випускників вітав ректор Чернігівського національного технологічного університету Сергій Шкарлет, координаторі проекту від ЧНТУ та громадської організації-партнера «Чернігів Європейський».

Львів, 17 грудня.

У Львові вітали випускників та вручали їм випускні документі куратор проєкту «Україна-Норвегія» від Національного університету «Львівська політехніка» Тетяна Шаповалова та керівник громадської організації-партнера проєкту в регіоні Костянтин Левченко. В заході взяв участь Володимир Шамрай, очільник львівського територіального органу Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Важливо відзначити, що одним з викладачів осіннього семестру 2019 в цієї групі став колишній випускник проєкту Богдан Райко, який зараз вже успішно працює за новою спеціальністю в IT-компанії SoftServe  та допомагає наступним учасникам більш практично та ефективно опановувати спеціальність «Контроль якості програмного забезпечення».


Тернопіль, 18 грудня.

З нагоди урочистого випуску Тернопіль відвідали Аташе з питань оборони Норвегії в Україні, підполковник Бойє Гардер Ліллеруд, президент МФСА Володимир Рубцов. Разом з гостями учасників проєкту вітали перший проректор ТНЕУ Микола Шинкарик, проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародна співпраця та інноваційний розвиток) Оксана Десятнюк.

 Участь в дійстві також взяли начальник Тернопільського зонального відділу військової служби правопорядку, полковник Іван Бугай, командир 44-ї окремої артилерійської бригади, полковник Сергій Баранов, командир 2-го стрілецького батальйону, підполковник Дмитро Гуртовський. 

Почесне право внести Державні прапори Королівства Норвегія та України надали студентам Центру підготовки офіцерів запасу ТНЕУ. Після офіційної частини заходу свято продовжили у виставковій залі ТНЕУ, де творча молодь підготувала для гостей мистецькі вітання.

Місто Біляївка, Одеська область, 18 грудня.

В осінньому семестрі 2019 в Одеському регіоні Південноукраїнським  національним педагогічним університетом імені К. Д. Ушинського та громадською організацією «Одеський Чорноморський центр конверсії військових кадрів» робота була організована не в обласному центрі, а в районному центрі - місті Біляєвка. Це вже не перший досвід виїзної роботи  партнерів проєкту  «Україна-Норвегія» в Одесбкій області. Така практика протягом декількох семестрів підтверджує позитивні результати. Місто реалізації проєкту для кожного семестру обирається виходячи з попиту на участь в ньому та після обговорень з регіональними представниками військових частин, профільних міністерств, міських адміністрацій.

На випускній церемонії були присутні:

Заступник голови місії Королівства Норвегії в Україні – Фредрік Артур;

Почесний консул Королівства Норвегія в Україні – Фомічов Олег Єпіфанович;

Керівник Південного міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни і учасників антитерористичної операції/операції об'єднаних сил – Сторожук Микола Миколайович;

Директор Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Міністерства соціальної політики України – Кольцов Віталій Михайлович;

Координатор проєкту «Україна-Норвегія» від Міжнародного фонду соціальної адаптації - Філіна Ольга Володимирівна;

Голова Біляївської районної державної адміністрації - Самокиш Василь Петрович;

Заступник голови Біляївської районної державної адміністрації – Підгайна Ірина Миколаївна;

Голова Біляївської районної ради - Мишаглі Олег Григорович;

Міській голова м. Біляївка - Бухтіяров Михайло Петрович;

Представник від Одеської області в раді ветеранів України при Міністерстві у справах ветеранів України - Голопотелюк Олександр Олександрович.

Голова громадської організації «Ветерани АТО Лиманщини» - Калюжний Володимир Леонідович.

Вітальне слово і поздоровлення слухачів з отриманням дипломів від імені ректора Університету Ушинського, академіка Чебикіна О.Я. мав керівник проєкту від університету, проректор Тронько Сергій Петрович.

Представники міської та районної адміністрацій висказали намір лобіювати виділення коштів з місцевих бюджетів для фінансування кращих бізнес-проєктів випускників.

Івано-Франківськ, 19 грудня.

Королівство Норвегія на випускному заході представляв Аташе з питань оборони Норвегії в Україні, підполковник Бойє Гардер Ліллеруд, Міднародний фонд соціальної адаптації - президент фонду Володимир Рубцов. До урочистого заходу та безпосередньо вручення учасникам проєкту випускних документів доєднався мер Івано-Франківську Руслан Марцінків. Від університету випускників привітали ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Євстахій Крижанівський, проректор Максим Карпаш, викладачі, від партнерської громадської організації «Бюро розвитку, інновацій та технологій» - Ольга Попович. Випускники дякували організаторам, відмічали корисну програму навчання, практичну спрямованість курсу, можливість реалізувати набуті знання та навички у подальшої самореалізації в цивільному житті.

Миколаїв, 19 грудня.

Урочисті заходи в Миколаєві від Королівського Посольства Норвегії в Україні відвідав Заступник голови місії Фредрік Артур разом з Почесним консулом Королівства Норвегія в Україні Олегом Фомічовим. Від МФСА до делегації доєдналася координатор проєкту «Україна-Норвегія» Ольга Філіна. До початку урочистостей з гостями провели зустріч ректор Чорноморського національного університету імені Петра Могили Леонід Кліменко, проректор з наукової роботи ЧНУ імені Петра Могили Володимир Беглиця, директор Навчально-наукового інституту післядипломної освіти Ганна Норд та в.о. начальника відділу міжнародних зв’язків Олена Березовська. До заходу з урочистого випуску доєдналися викладачі університету та голова громадської-організації-партнера проєкту «Конверсія військових кадрів». Після завершення офіційної частини церемонії всіх гостей було запрошено на святковий фуршет для продовження спілкування в неформальній атмосфері.

 

Осінній семестр 2019 року став завершальним згідно п’ятирічної угоди про реалізацію проєкту «Україна-Норвегія» між NORD Університетом та МФСА. На початку січня до Міністерства закордонних справ Норвегії подано заявку на новий трирічний етап проєкту на період 2020-2022 роки. Чекаємо на рішення норвезької сторони а всім випускникам проєкту бажаємо успіхів в самореалізації!